Mózsi Ferenc: A pentaton kapcsolat
Mondatok mások és a magam nevében
(1966–2016)
E könyvben szereplő írásaim és a dokumentumok mindenekelőtt a nemzet ügyéről és így az egyén és a közösség szabadságának állapotáról szólnak, különös tekintettel az állam demokráciát garantáló, annak intézményeit megteremtő szerepéről, kötelességéről.
Szólnak ezek az írások a lokális és a globális kapcsolatáról, a Tőke és az Ideológia túlkapásaiból fakadó, nemzeteket és egyéneket egyként fenyegető veszélyekről, a nemzeti értelmiség nem szűnő felelősségéről.
Ezek az írások Európának – politikai értelemben vett – keleti fertályán születtek, a világnak abban a részében, ahol az emberek hét, illetve négy és fél évtizeden keresztül, különböző mértékben ugyan, de meg voltak fosztva tényleges állampolgári jogaiktól, s a magyarok nemzeti létüket sem élhették meg szabadon.
A kelet-európai értelmiség számára hozadékként – a két világrend megéléséből fakadóan – maradt a tapasztalat, amilyennel Amerika vagy Nyugat-Európa nem rendelkezik. Ebből a tapasztalatból, másfajta tudásból olyan – nem utolsósorban erkölcsi – tőke kovácsolható, mely az egész emberiség számára kamatozhat.
Mézesmadzag
Kattintson ide a kötet pár oldalas ízelítőjéért!
