Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termék címkék:
2016 illusztrált néprajz

Tarján Gábor: Ősi formák és jelképek

1.990 Ft
Kiadó:
Tarján Gábor néprajzkutató, kulturális antropológus pályája egy erdélyi kirándulás alkalmával indult, még a hetvenes években. Ekkor kötelezte el magát a népi kultúrával, és bejárta a Kárpát-medence számos magyarlakta területét. Elvégezte az ELTE néprajz szakát, volt könyvtáros, muzeológus, egyetemi oktató.

Leírás és Paraméterek

Esszé népművészetünk eredetéről

Tarján Gábor néprajzkutató, kulturális antropológus pályája egy erdélyi kirándulás alkalmával indult, még a hetvenes években. Ekkor kötelezte el magát a népi kultúrával, és bejárta a Kárpát-medence számos magyarlakta területét. Elvégezte az ELTE néprajz szakát, volt könyvtáros, muzeológus, egyetemi oktató. Szervezett néprajzi táborokat és hagyományőrzéssel foglalkozó közművelődési egyesületet. A hazai területeken folytatott kutatás után eljutott az amerikai magyarsághoz, ahol az Újvilágban születettek részére oktatási programokat szervezett. Amerikában járt indián közösségekben is.

Könyveiben a népi kultúra és a népművészet kérdéseit és jelenkori lehetőségeit kutatja. Valamennyi munkáját tankönyvként is használják. Érdeklődési területei: a népi építészet, mesterségek, a folklór továbbélése, a népművészet szimbolikája és esztétikája, az életmód kérdései és a kisközösségi kultúrák. Doktorátusát a Dél-Dunántúl népi építészetéből írta. Tanított az Iparművészeti Főiskolán és a Képzőművészeti Egyetemen is.

Fontosabb művei: Mindennapi hagyomány, 1984 és további három kiadás; Fölnevelő hagyomány, tanári kézikönyv, 1995.; Folklór, népművészet, népies művészet, egyetemi tankönyv, 2005.; Mindennapi kultúránk hagyományai, 2009; Magyarságismeret – Népismeret, hagyományismeret, néprajz, 2013.

Megjelenés éve 2016
ISBN-szám 978 963 263 547 7
Terjedelem 132 oldal
Köszönet A kötet megjelenését a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

Mézesmadzag